Tek wspiera

Malarstwo i Fundacja

Fundacja

Fundacja “Chcę żyć” została powołana w grudniu 2005 roku. Ideą Założycieli – Justyny Parkot, Wiesława Legutko i prezesa TEK – Tomasza Kukułowicza było, aby w życiu zrobić coś dobrego dla tych, którzy potrzebują pomocy, w tym szczególnie dla dzieci chorych na trudne choroby. Ta myśl zawarta jest w haśle Fundacji „Zatrzymaj się i pomyśl po co żyjesz?„.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę fundacji: www.chcezyc.eu

Malarstwo

Obraz „Pole tulipanów” został namalowany przez znanego grafika i portrecistę roślin pana Adama Półtoraka z okazji XIII Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie. Przedstawia łan żółto-białych tulipanów, których jest tyle, ilu było polskich paraolimpijczyków plus jeden.

Jego pierwsza prezentacja miała miejsce 11 września 2008r., na uroczystości wręczenia Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej cebulki holenderskiego tulipana nazwanego jej imieniem.

Tego dnia zainicjowała ona akcję wspierania polskich Paraolimpijczyków, między innymi składając autograf na dodatkowym tulipanie. Później na obrazie pojawiły się również autografy m.in. ambasadora Polski w Pekinie pana Krzysztofa Szumskiego, prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego pana Longina Komołowskiego, polskich paraolimpijczyków, aktorki Małgorzaty Korzuchowskiej.

Firma TEK zakupiła obraz na aukcji, a przychód z niej przekazała Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu dla działań na rzecz sportowców niepełnosprawnych. Później wraz z inicjatorem namalowania obrazu, firmą PNOS w Ożarowie Mazowieckim, postanowiliśmy przekazać obraz na aukcję XVII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

TEK Picture Gallery

Już teraz odwiedź naszą nową galerię zdjęć,
i zapoznaj się z nowym wyglądem i funkcjonalnościami
gallery.tekpolska.pl >
Tek Picture Gallery Zobacz nową galerię!