FAQ

 • Jak przygotować Pliki produkcyjne?
  • Przed rozpoczęciem przygotowania pliku produkcyjnego należy skontaktować się z naszą firmą w celu skonsultowania kształtu danego produktu. Następnie w zależności od rodzaju produktu wysyłany jest do Państwa wykrojnik lub rysunek techniczny, na podstawie którego należy przygotować projekt.Podstawowe informacje techniczne:
   – spady po 4 mm w przypadku torebki, 3 mm w przypadku etykiety (mniejsze po uzgodnieniu z działem produkcji dla indywidualnego projektu)
   – bezpieczna odległość:
   etykieta: od wykrojnika, dziurki (dla elementów takich jak logo, teksty itd.): 3 mm
   torebka: od linii cięcia, bigów, euro dziurki – 4 mm
   – praca wycentrowana na stronie postscriptowej (dla etykiety – w formacie brutto)
   – opisane kolory dodatkowe Pantone
- format brutto formatem użytku (bez linii cięcia, marek oraz żadnych znaków drukarskich)
   – fonty zamienione na krzywe (i/lub dołączone – w razie koniecznej ingerencji TEK)
   – do każdej pracy powinien być załączony wydruk proof wykonany na profilu TEK-stand.icc
   – bitmapy w przestrzeni CMYK w rozdzielczości minimum 300 DPI
   – formatowanie plików na system Mac/ PC
   – ewentualna dziurka w etykiecie musi znajdować się minimum 5 mm od krawędzi
   wykrojnika, w torebkach euro dziurka –dla małych torebek do 8×15 – 4 mm od zagięcia; dla dużych – 10×15; 11,5×16,5 – 7,5 mm od zagięcia.
   – minimalna wielkość tekstu – stopień pisma drukowanego jednym kolorem wynosi: dla krojów jednoelementowych 6 pkt, dla krojów dwuelementowych 6 pkt, natomiast dla więcej niż 1 kolorem lub w kontrze wynosi: dla krojów jednoelementowych 8 pkt, dla krojów dwuelementowych 8 pkt.)
   – minimalna / dopuszczalna grubość linii:
   – dla druku jednym kolorem – 0,5pt.
   – dla druku więcej niż jednym kolorem lub w kontrze – 1pt.
 • Jakie są inne wymagania w przypadku dostarczenia do TEK własnych materiałów?
  • W przypadku dostarczenia do TEK własnych materiałów wymagane jest pisemne pozwolenie od klienta na przetwarzanie otrzymanego wzoru gdy:- pochodzi on z innego źródła (np. od konkurencji)
   – użyte są zdjęcia będące własnością klienta lub pochodzące z innego źródła
   – grafik TEK ma odwzorować dostarczony wzórOznaczenie w sposób jednoznaczny plików od klientaW przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt – +48 22 752 92 68.
 • W jakim formacie dostarczyć Pliki produkcyjne?
  • Przyjmujemy zarówno prace zamknięte, bez możliwości edycji, jak i pliki otwarte:- plik PDF kompozytowy w wysokiej rozdzielczości (PRINT QUALITY) z kolorami dodatkowymi oraz maską do lakieru wybiórczego i wykrojnikiem jako oddzielne nadrukowane (overprint) kolory dodatkowe w tym samym pliku
- plik PS kompozyt lub separacja z dołączonymi fontami.
   – pliki otwarte:
   – przyjmujemy pliki Illustratora EPS ,podlinkowane Ai do wersji CS5, QuarkXPress z dołączonymi elementami oraz fontami do wersji 8, InDesign z dołączonymi elementami oraz fontami do wersji CS5, Tiff w 300 DPI. NIE PRZYJMUJEMY PLIKÓW COREL (*cdr)
 • Jak wygląda wymiana Plików produkcyjnych?
  • Przesyłanie i wymiana plików w firmie TEK może przebiegać na 3 sposoby:Poprzez serwer FTPDla każdego klienta zakładany jest indywidualnie serwer FTP. Przy przesyłaniu plików na serwer tworzony jest folder z nazwą firmy, tam umieszczany jest Plik produkcyjny + plik PDF podglądowy. Nazwy plików powinny być takie same jak nazwy produktów w zamówieniu. Pliki przesyłane FTP powinny być spakowane *ZIPPrzesłanie e-mailem

   Drogą elektronicznąmożna do nas przesyłać pliki maksymalnej wielkości do 10 MB.
   Nazwy plików powinny być takie same jak nazwy produktów w zamówieniu.
   Pliki przesyłane e-mailem powinny być spakowane *ZIP

   Inny nośnik.
   Pliki można dostarczać do nas również na innych nośnikach: płyta CD-ROM, DVD, PenDrive USB. Można wysłać je kurierem, pocztą lub doręczyć osobiście.
   Pliki dostarczane na innych nośnikach nie muszą być spakowane *ZIP.
   Nazwy plików powinny być takie same jak nazwy produktów w zamówieniu.

 • Jak przebiegają poprawki?
  • W przypadku wprowadzania poprawek poprawione pliki produkcyjne są wymieniane poprzez serwer FTP, e-mail lub inny nośnik. Poprawiony plik opatrzony jest starą nazwą i dodanym do niej numerem poprawki, np. Torebka4_Poprawka2.ps (drugi raz poprawiony plik Torebka4)
   W przypadku wymiany plików poprzez serwer FTP prosimy, ażeby stare pliki nie były kasowane. Kategorycznie zabrania się nadawania poprawionym plikom starych nazw.
 • Jak wygląda akceptacja gotowych produktów do druku?
  • Akceptacja Plików produkcyjnych w TEK może przebiegać 3 drogami:
   1. Drogą elektroniczną, poczta e-mail (max. Do 10 MB), serwer FTP – poprzez wysłanie gotowych plików i otrzymanie zwrotnego e-maila z akceptacją od Klienta.2. Poprzez wysłanie do klienta wydruku proof – za akceptację uznaje się wydruk proof podpisany na odwrocie przez Klienta z datą akceptacji.3. Osobiście w siedzibie firmy TEK.
 • Czy można używać zdjęć innych niż te z Galerii TEK?
  • W przypadku dostarczenia własnych materiałów do projektów drukowanych w TEK wymagane jest pisemne pozwolenie od Klienta na ich wykorzystanie oraz poświadczenie posiadania praw autorskich umożliwiających korzystanie z tych materiałów

TEK Picture Gallery

Już teraz odwiedź naszą nową galerię zdjęć,
i zapoznaj się z nowym wyglądem i funkcjonalnościami
gallery.tekpolska.pl >
Tek Picture Gallery Zobacz nową galerię!